KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Oramade lösa blad 17113072

nr 1711 3072

Sven Hempel

(1896-1944), Sverige

Tusch, med mera. Signerade, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 14x11 - 28x33 cm

Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 30 juni 2025
kl 18:46:38

18/6 23:37:03 1      Vinnande bud

Sven Hempel

Läs mer om Sven Hempel