KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Oramade lösa blad 17113072
nr 1711 3072
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Tusch, med mera. Signerade, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 14x11 - 28x33 cm
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:46:38
18/6 23:37:03